Węgierski parlament strefą wolną od LGBT

Tabliczkę o takiej treści zamieścił na głównej bramie do parlamentu aktywista Bart Staszewski, który uprzednio takie tabliczki umieszczał pod tablicami miejscowości, które ogłosiły się strefami wolnymi od „ideologii LGBT” zwracając uwagę na ich dyskryminujące działania. Akcja ta odbiła się szerokim echem na świecie doprowadzając m.in. do zerwania współpracy między kilkoma wprowadzającymi uchwałę polskimi miastami a ich europejskimi partnerami. Z tego powodu wytoczono mu szereg spraw, jak dotąd, we wszystkich z nich go uniewinniono.

Tabliczka w Kraśniku, źródło: wikipedia

Tabliczkę na tutejszym parlamencie Staszewski zamieścił 3 lipca. Policja interweniowała próbując nakłonić aktywistę by tabliczkę usunął, co spotkało się z jego odmową. Próby wylegitymowania czy dania mandatu również zakończyły się niepowodzeniem. Po godzinie, w trakcie której policjanci intensywnie konsultowali się przez telefony, Staszewskiego zostawiono w spokoju informując go, że nie będą go spisywać, może odejść kiedy chce.

Tabliczka w Budapeszcie, źródło: 444.hu

Powodem akcji Barta Staszewskiego jest niedawno przyjęta na Węgrzech ustawa o zapobieganiu pedofilii, która świadomie łączy pedofilię z homoseksualizmem i zakazuje „popularyzację” tego ostatniego.

Aktywista udzielił wywiadu portalowi 444.hu, w którym przedstawił sytuację środowiska LGBT+ w Polsce a także wezwał do współpracy aktywistów polskich i węgierskich. Cytuję (tłumaczenie moje):

Istnieje powiedzenie o przyjaźni polsko-węgierskiej, do którego często odwołują się nacjonaliści, może jednak spróbowalibyśmy je zrealizować we wspólnocie queer, potrzeba tego. Nasze rządy kopiują nawzajem swoje pomysły, z powodu tych podobieństw może moglibyśmy wymyślić jakieś wspólne metody walki z nimi.

Tak więc przyjaźń polsko-węgierska ma szansę o wzbogacenie się o kolejny odcień dodając wszystkie barwy tęczy to istniejących kolorów.

Dla Barta Staszewskiego szacunek.

Reklama

5 myśli na temat “Węgierski parlament strefą wolną od LGBT

 1. Nieletni (15) aktywista #LGBT, Alex Ambroziak oskarża @BartStaszewski o grooming (przygotowywanie dzieci/młodocianych, by mogły być wykorzystywane seksualnie), manipulacje i przemoc psychiczną. Zarzuty pojawiły się dzisiaj na prywatnym profilu Alexa. [..]
  Jak wspomina 15-latek, jego znajomość ze Staszewskim rozpoczęła się wiosną 2019 r. i trwała około roku. Na początku aktywista LGBT wspierał Ambroziaka, aż do momentu, gdy chłopak zwierzył mu się ze swoich problemów, m.in. myśli samobójczych. Później autor fejka o „Strefach wolnych od LGBT” miał pisać nastoletniemu homoseksualiście, że chciałby go „cw…ić” i „j***ć”, mimo iż wiedział, że Ambroziak ma zaledwie 14 lat.

  Alex: „Moja znajomość z @BartStaszewski zaczęła sie ok kwietnia 2019 i trwała +- rok, na początku znajomości wszystko było ok. Bart mnie wspierał, w pewnym momencie był moim dobrym znajomym, wszystko było super, aż do czasu gdy zacząłem mówić o moich myślach samobójczych…”

  Dalej 15-latek dodaje: „Potem jak spotkałem barta na grindrze to bart mi pisał że by mnie cweił i jebł (z czego bart wiedział że miałem wtedy 14 lat, plus w tribes miał twink (twink to młodo wyglądający geje)”[Grindr to apka randkowa dla gejów, cwelenie to praktyka BDSM]

  Jak ponadto twierdzi 15-latek, Staszewski miał proponować mu wysyłanie nagich zdjęć.

  „Dla Barta Staszewskiego szacunek”? Ty weź się zastanów lepiej, bo to, dla kogo wyrażasz szacunek, również i o tobie świadczy.

  Polubienie

  1. Dzięki za komentarz. Szacunek dla Barta Staszewskiego wyraziłem w związku z jego aktywizmem. Co do sprawy Alexa Ambroziaka, jeśli to prawda, szukałem informacji na ten temat i nie znalazłem więcej niż w Twoim komentarzu czyli są to tylko jego oskarżenia, jeśli to prawda to sprawa jest jednoznacznie nie do przyjęcia.
   Pozdrawiam!

   Polubienie

   1. O, sprawa dopiero szuka swego początku w sądzie i jest „rozwojowa”:
    https://wiadomosci.onet.pl/lublin/organizacja-pro-life-zarzuca-aktywiscie-lgbt-pedofilie-jest-donos-do-prokuratury/wh6zml8
    Węgrzy już też o tym wiedzą:
    https://www.origo.hu/nagyvilag/20210705-elsoszamu-manipulator-a-nemreg-hazankban-jart-lengyel-lmbtqaktivista.html
    Tak więc homoseksualista-pedofil „protestuje” przeciwko „kojarzeniu homoseksualizmu z pedofilią”? Właściwie to mnie już nawet nie śmieszy, co po prostu zniesmacza. Taka obłuda i bezczelność.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s