Konsultacje na temat życia po epidemii

Rząd ogłosił kolejne „konsultacje narodowe” (o innych konsultacjach pisałem tu, tu, tu i tu). I, jak zawsze, nie zawiódł. Pytania obfitują w smaczki demogogiczne, odbiorca traktowany jest jak idiota, do którego manipulacji nie trzeba się nawet wysilać. W liście straszaków do tradycyjnych migrantów, Brukseli i Soros zdają się powoli dołączać autorzy „propagandy seksualnej”, co dla znających obecny kontekst politycznych Węgier, jednoznacznie oznacza osoby LGBT+ (ustawa wspomniana w dziewiątym pytaniu łączy pedofilię i homoseksualizm). Warto odnotować też banki i międzynarodowe korporacje, z którymi też musimy walczyć. Nawiązanie do Gyurcsánya, którego rządowa propaganda obecnie stara się przedstawić jako główną postać opozycji manipulującą pozostałymi opozycyjnymi politykami, przypomina o zbliżających się wyborach. Dołączony list Orbána harmonizuje z klimatem kwestionariusza.

Wzmianka o migrantach przenoszących nowe warianty wirusa skojarzyła mi się jakoś z klasykiem propagandy nazistowskiej Żydzi – wszy – tyfus plamisty.

Tak w 1942 roku przedstawiano kwestie epidemiologiczno-rasowe.

Oto pytania kwestionariusza, poniżej list Orbána.

1. Wielu uważa, że po epidemii świat zmienił się pod wieloma względami, rozpoczęła się bardziej niebezpieczna era. Węgry muszą zostać wzmocnione, aby sprostać nowym wyzwaniom. Zdaniem innych wszystko będzie tak samo jak przed epidemią, więc nie ma takiej potrzeby. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Rozpoczęła się bardziej niebezpieczna era, Węgry należy wzmocnić
 • Świat powraca do dawnej sytuacji, nie ma takiej potrzeby

2. Niektórzy twierdzą, że wzmacnianie Węgier powinno zacząć się od podniesienia płacy minimalnej. Płaca minimalna powinna zostać podniesiona do 200 000 forintów, ponieważ zapewni to, że nie tylko firmy, ale także Węgrzy skorzystają na wzroście gospodarczym. Inni twierdzą, że nie jest to konieczne. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Jak najszybciej trzeba podnieść płacę minimalną
 • Nie ma potrzeby podnoszenia płacy minimalnej

3. Są tacy, którzy twierdzą, że Węgry można wzmocnić, zapewniając konstytucyjną ochronę świadczeń rodzinnych, niskich podatków od pracy i emerytur, aby żaden rząd nie mógł ich odbierać ludziom podczas kryzysów. Inni mówią, że to nie jest konieczne, ludzie powinni płacić za kryzysy. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Ważne jest by zapewnić konstytucyjną ochronę świadczeń rodzinnych, niskich podatków od pracy i emerytur
 • Nie jest konieczne by zapewniać im konstytucyjną ochronę

4. Niektórzy mówią, że aby wzmocnić Węgry, należy dążyć do tego by na Węgrzech były najniższe podatki od pracy w Europie. Inni mówią, że nie jest to konieczne, a raczej powinniśmy powrócić do polityki ery Gyurcsánya i podnieść podatki od pracy. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Należy osiągnąć by na Węgrzech były najniższe podatki od pracy w Europie
 • Należy powrócić do polityki ery Gyurcsánya, potrzeba podnieść podatki

5. Niektórzy sugerują, że jeśli rządowi uda się podnieść wzrost gospodarczy powyżej 5,5 proc. to rodzice wychowujący dzieci powinni odzyskać zapłacone podatki w 2021 r. (do poziomu podatków od średniej płacy), ponieważ na nich spadł największy ciężar epidemii. Inni twierdzą, że nie jest to konieczne. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Rodzice wychowujący dzieci powinni odzyskać zapłacone podatki w 2021 r. (do poziomu podatków od średniej płacy)
 • Nie ma potrzeby dalszego wspierania rodziców wychowujących dzieci oraz rodzin

6. Są tacy, którzy twierdzą, że moratorium kredytowe powinno zostać przedłużone od września 2021 r. do lipca przyszłego roku, aby znajdujące się w trudnej sytuacji rodziny i firmy mogły nadal być zwolnione ze spłaty kredytu. Banki twierdzą, że nie jest to konieczne, moratorium kredytowe musi zostać zniesione i wszyscy powinni spłacać swoje kredyty. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Należy przedłużyć moratorium kredytowe dla znajdujących się w trudnej sytuacji rodzin i firm
 • Banki mają rację, moratorium kredytowe należy zakończyć

7. Po epidemii Bruksela ponownie będzie nadużywać władzy wszczynając postępowanie przeciwko naszemu krajowi, aby wymusić swoją wolę na Węgrach. Niektórzy uważają, że Węgry powinny nie unikać sporu, powinny natomiast stanąć w obronie narodu. Inni twierdzą, że Węgry powinny ustąpić Brukseli. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Węgry nie powinny unikać sporów i powinny walczyć o swoje interesy
 • Trzeba ustąpić Brukseli

8. Bruksela chce zmusić nas do podwyższenia opłat za energię i wodę dla węgierskich rodzin, aby tak pokryć koszty zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatu spowodowanych przez międzynarodowe korporacje. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Międzynarodowe korporacje powinny same zapłacić za swoją niszczącą środowisko działalność
 • Za zanieczyszczenie środowiska powinny też płacić rodziny

9. Organizacje finansowane przez Györgya Soroa rozpoczęły międzynarodowy atak przeciwko Węgrom za ustawę o ochronie dzieci, która zakazuje propagandy seksualnej wobec dzieci w przedszkolach, szkołach i mediach dostępnych dla dzieci. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Dobrze, że ustawa ogranicza propagandę seksualną skierowaną do dzieci
 • Seksualna propaganda skierowana do dzieci nie zawiera ryzyka, zbędny jest jej zakaz

10. Po epidemii György Soros ponownie zaatakuje Węgry, ponieważ Węgrzy sprzeciwiają się nielegalnej migracji. Niektórzy twierdzą, że należy dać odpór naciskom organizacjom Sorosa, inni z kolei uważają, że Węgry powinny odpuścić w debacie migracyjnej. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Węgry powinny dać odpór naciskom organizacjom Sorosa
 • Trzeba odpuścić w debacie migracyjnej

11. Wiele osób uważa, że w dobie epidemii ogromnym zagrożeniem jest możliwość swobodnego wjazdu na Węgry. Należy utrzymać możliwość wprowadzenia epidemicznych ograniczeń w przypadku powrotu pojawienia się kolejnej fali epidemii tak by z krajów dotkniętych epidemią na Węgry można było wjechać wyłącznie z wizą zdrowotną. Według innych epidemia się skończyła, należy zagwarantować możliwość swobodnego wjazdu ze wszystkich krajów bez ograniczeń. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Konieczna jest możliwość wprowadzenia wiz zdrowotnych dla osób z krajów dotkniętych epidemią, które chcą wjechać na Węgry
 • Epidemia się skończyła, należy zagwarantować możliwość swobodnego wjazdu ze wszystkich krajów bez ograniczeń

12. Według biurokratów w Brukseli i organizacji Györgya Sorosa proces imigracji powinien zostać przyspieszony w okresie po epidemii. Migranci przybywający drogą morską powinni być rozdzielani między kraje europejskie. Węgierski rząd nie popiera żadnej obowiązkowej dystrybucji. Zdaniem rządu migranci mogą być przyjmowani tylko na zasadzie dobrowolności, nie można ich rozdzielać między kraje Unii w sposób przymusowy. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Nie ma potrzeby przymusowej redystrybucji migrantów, nie wolno zmuszać żadnego kraju do ich przyjmowania
 • Trzeba sprostać wymaganiom Bruseli i przyjąć na Węgry migrantów

13. Niektórzy twierdzą, że w okresie dwóch lat po epidemii potrzeba epidemiologicznej ustawy Stop migrantom. Granice muszą być zamknięte dla migrantów, ponieważ mogą oni sprowadzić na Węgry więcej mutacji wirusowych. Brukselscy biurokraci uważają, że nie wolno w okresie epidemii zamykać przed migrantami granic. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • W okresie dwóch lat po epidemii potrzeba epidemiologicznej ustawy Stop migrantom
 • Należy wpuszczać migrantów przybywających w okresie epidemii

14. W czasie epidemii widać było, że na międzynarodowym rynku doszło do wielkej walki o szczepionki. Niektórzy uważają, że w dobie epidemii należy wyeliminować tę zależność Węgier od zewnętrznego świata, potrzebna jest węgierska fabryka szczepionek. Inni twierdzą, że takiej potrzeby nie ma. Co Pan/Pani uważa na ten temat?

 • Potrzebna jest węgierska fabryka szczepionek
 • Węgierska fabryka szczepionek nie jest potrzebna, wystarczy polegać na imporcie szczepionek z zagranicy

List Orbána

Szanowny rodaku,

Zwracam się do Pana/Pani by poprosić Państwa o opinię. Rząd zaczyna narodowe konsultacje na temat życia po epidemii oraz wzmocnieniu Węgier.

Dzięki pracy Węgrów pokonaliśmy trzecią falę epidemii. Świat jednak się zmienił przez epidemię. Żyjemy w niebezpiecznych czasach, naszemu codziennemu życiu zagrażają kolejne epidemie oraz wędrówka ludów. Dlatego Węgry należy wzmocnić by mogły sprostać wyzwaniom okresu po koronawirusie.

Węgry wzmocnić możemy tylko razem, wspólnie. W walce możemy polegać tylko na swoich doświadczeniach i odwadze. W zmieniającym się świecie nasz kraj musi patrzeć do przodu, nie wolno powrócić do skompromitowanej polityki okresu sprzed 2010 roku. Te narodowe konsultacje zaczynamy by dać wszystkim możliwość wyrażenia swojej opinii odnośnie wzmocnienia Węgier.

Proszę Pana/Panią o wypełnienie i odesłanie kwestionariusza do 25 sierpnia.

Każda opinia się liczy. Wysłuchajmy się nawzajem!

Z poważaniem,

Viktor Orbán
premier Węgier

Konsultacyjna propaganda 1: Obawiasz się, że twoje dziecko może być obiektem seksualnej propagandy? Wypełnij kwestionariusz narodowych konsultacji! (a emotikonka ci pomoże wybrać właściwe odpowiedzi jakbyś sam na to nie wpadł, kretynie)
Konsultacyjna propaganda 1: Jesteś wściekły na Brukselę? Wypełnij kwestionariusz narodowych konsultacji! (wiesz już jak korzystać z pomocy emotikonki)
Reklama

2 myśli na temat “Konsultacje na temat życia po epidemii

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s