Skrajna prawica to jednak nie europejscy federaliści

A już się tak wydawało: niedawno Wyborcza opublikowała artykuł, że Jobbik dogadał się z Ruchem Narodowym i wymienią się kandydatami w wyborach europejskich tak by polscy narodowcy znaleźli się na liście Jobbiku i odwrotnie. Zamurowało mnie. Dotąd takie pomysły zgłaszali radykalni zwolennicy integracji a tutaj ekstremiści prawicowi w awangardzie federalizmu??? Niesamowite.

A jednak nie. Zaraz po przeczytaniu artykuły popędziłem do źródeł czyli sprawdzić strony Jobbiku i RN a tam, mimo wymienianych nawzajem ciepłych słów (np. tu), nic. (Swoją drogą w przypadku RN sprawa nie była latwa, ich oficjalna strona jest nieświeża, strona o identycznym adresie z dodatkiem .pl jest stroną ich nienawidzących ich innych narodowców, jedynie ich facebook się do czegoś nadaje). Niedawno sprawdziłem znów i widzę, że na stronie Jobbiku pojawiły się listy kandydatów, Polaków na nich nie ma.

Pytanie, skąd się wzięła ta informacja? Czy cytowany w artykule Zawisza może po prostu chciał sobie jaja zrobić z Wyborczej? Ciekaw jestem choć pewnie tego się nie dowiemy. Wiadomości pewnie nikt już nie sprostuje więc niech choć w tym wpisie zostanie ona skorygowana.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s