ekstremistyczna marka ubraniowa

Skrajna prawica nie żartuje, nawet wizyta w sklepie internetowym sprzedającym ciuchy ekstremistycznej marki ubraniowej Harcos (Bojownik) zaczyna się od ostrzeżenia:

Ostrzeżenie: HARCOS to nie tylko moda, to dużo więcej:
Broń przeciwko systemowi kierowanego przez najbardziej szkodliwe koncepcje liberalizmu.
Ubraniami HARCOS odróżniamy się od szarej przeciętności, od niewolników systemu, którzy nie czują, że żywioł węgierski Kotliny Karpackiej jest niezależnie od obecnych granic jeden i niepodzielny.
Dla naturalną rzeczą jest PATRIOTYZM i cześć dla tych przodków, ktorzy swoimi czynami ponieśli ofiarę nie do zapomnienia po to, byśmy w SERCU EUROPY i dziś mogli dumnie podnosić głowy.
My, noszący odzież HARCOS, walczymy o taki kraj, w którym węgierski interes narodowy stoi ponad wszystkim.
Niezależnie od wieku ale tylko takim osobom polecam moją odzież:
RADYKALNĄ ODZIEŻ NARODOWĄ 

Csaba Kis

(Tekst brzmi miejscami dziwnie ale to dlatego, że starałem się go tłumaczyć wiernie, po węgiersku też miejscami zgrzyta, co próbowałem tu oddać.)

Firma Harcos odniosła sukces, jej ubrania, rozpoznawalne dzięki charakterystycznemu logo pisanym po alfabetem łacińskim, rowaszami czy też po angielsku, czego do końca nie rozumiem – chodzi przecież o nacjonalistów, często widuje się na ulicach, zwłaszcza przy okazji imprez skrajnej prawicy.

Pasy Árpádów, quasihitlerowska glapa i wszystko jasne. Całość dość bojowa w charakterze (Harcos to, jak pisałem, Bojownik), więc modele i modelki często ubrani są w kamuflaże. Potwiedza to poniekąd to, co pisałem wcześniej o tym, że skrajna prawica operuje bogatym językiem wizualnym. Zainteresowanym polecam pogrzebanie w stronie Harcosa, nawet nie rozumiejąc węgierskiego można się tej politycznej odzieży napatrzeć wszystko rozumiejąc. 

Do kupienia są koszulki, kurtki – wszystko dla mężczyzn, kobiet a także dzieci, paski, czapki, breloczki a także odpowiednia w charakterze muzyka. Rodakom z Siedmiogrodu obiecuje się szybką dostawę. Bannery na stronie reklamują skrajnie prawicowe media a także skinheadowskie grupy muzyczne. 

Tak więc oprócz w miarę oczywistych przemysłów muzycznego i wydawniczego (oraz taksówek) mamy więc również skrajnie prawicowy przemysł odzieżowy. Co będzie następne?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s