Grandio

Nowy sezon, nowe romkocsmy. Niedawna odkryliśmy naprawdę uroczą, nazywa się Grandio i mieści się na ulicy Nagy Diófa 8, oczywiście w siódmej dzielnicy.

Dziedziniec kamienicy, w której mieści się Grandio urzeka roślinnością. Cały zarośnięty jest różnymi krzakami i drzewami nadającymi wyrażeniu miejska dżungla nowe znaczenie. Stoliki gubią się wśród nich dając siedzącym przy nich poczucie intymności.

Twórcy miejsca musieli trafić na jakieś wysypisko dekoracji teatralnych bo wszędzie można się na nie natknąć. Wózek do sprzedaży precelków, którym się nigdzie nie pojedzie, sztuczna halabarda, pseudośredniowieczny fotel czy kontrabas ze styropianu nadają Grandio unikalny charakter.

Na miejscu jest, rzecz jasna, bar. Z ciekawostek podają w nim smażone na miejscu hamburgery.

Najbardziej jednak godną uwagi rzeczą w Grandio jest fakt, że na pierwszym piętrze mieści się tam pierwszy chyba romhostel w Budapeszcie. Otwarło go pierwszej połowie maja paru młodych przedsiębiorczych Amerykanów. Menedżera Mike’a Letwinskyego, który nie rozstaje się z fajką, poznałem na miejscu i nieco mi o hostelu opowiedział.

Grandio Party Hostel
, bo tak się oficjalnie nazywa, chwilowo oferuje usługi tylko w lecie. Co do zimy nie wiadomo, muszą sprawdzić czy możliwe jest jego funkcjonowanie także wtedy. W hostelu są sześcio-, ośmio-, dziesięcio- i szesnastoosobowe pokoje. Ceny wahają się pomiędzy 2750 i 4000 forintów w dni powszednie i 3000-4500 w weekendy ale mają zmieniać się w zależności od sezonu.

Rezerwacji można dokonywać przez hostelworld.com, własną stronę hostelu grandiopartyhostel.com, e-mail [grandiopartyhostel MAŁPA gmail KROPKA com] albo telefon +36 20 350 7441. Jakby ktoś się tam zatrzymał to proszę o sprawozdanie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s